WYCIECZKA DO TEATRU DRAMATYCZNEGO W PŁOCKU

8 listopada 2016 - UTW AKTUALNOŚCI
WYCIECZKA DO TEATRU DRAMATYCZNEGO W PŁOCKU

Słuchacze Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku planują wycieczkę do Teatru Dramatycznego w Płocku na widowisko muzyczne „Opowieść Wigilijna”.

TERMIN WYJAZDU: 16 grudnia 2016 roku, godz. 8.45 (parking przy MCK)

KOSZT WYCIECZKI: 31 zł

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Adamem Móżdżyńskim tel. 504531360

opowiesc_wigiijna_thumb_c

Widowisko muzyczne na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa

Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scrooge’a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.
Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedzi po skończonej pracy przed skąpo rozpalonym kominkiem, z miską taniej owsianki, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany przybysz zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość.
Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.
Adaptacja powstała przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Sztuki.