Wrażenia z wycieczki do Teatru Muzycznego w Łodzi

10 lutego 2016 - UTW AKTUALNOŚCI
Wrażenia z wycieczki do Teatru Muzycznego w Łodzi

NASZE OPINIE

Zdaję sobie sprawę z tego, że żadne słowa nie będą w stanie oddać klimatu przedstawienia, które mieliśmy przyjemność oglądać, gdyż tego nie da się opisać – to trzeba przeżyć. Pozwólcie jednak Państwo, że spróbuję nakreślić w kilku zdaniach jego przebieg.

Grupa słuchaczy GUTW uczestniczyła 7 lutego w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Łodzi na Koncert Karnawałowy zatytułowany „Zaczarowana noc”. Aktorzy zaprezentowali się w ariach, duetach i ansamblach, które przeniosły nas w zaczarowany świat magii i pięknej muzyki. Urzekła nas zapierająca dech w piersiach scenografia, podkreślająca czar baśniowego świata. Artystom towarzyszył chór, balet i wspaniała orkiestra pod dyrekcją Michała Kocimskiego. Program brawurowo poprowadzili Mieczysław Andrzejak i Krzysztof Wawrzyniak, natomiast całość wyreżyserował Zbigniew Macias.

Pierwszą część koncertu wypełniły piosenki z musicali. Urzekł nas Dawid Kwieciński i jego wykonanie piosenki „Taki piękny wieczór” z musicalu „Południowy Pacyfik”. Z tegoż dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi nazwa Krwawa Mary. Niemilknącymi brawami został nagrodzony baryton wykonujący arię Tewjego Mleczarza ze „Skrzypka na dachu” oraz trzech tenorów przekonujących nas, jak ważny jest w życiu „Wielki szczęścia łut”. Wspaniałe wykonanie arii „Piękna” z „Notre Dame de Paris” wzruszyło nas do głębi. Arię karczmarza z „Człowieka z La Manczy” publiczność przyjęła gorącą owacją.

Drugą część koncertu poświęcono operetce. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy arii z operetek „Życie paryskie”, „Orfeusz w piekle”, „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka”, jednak największy entuzjazm wzbudziło wykonanie przez czterech tenorów piosenki „O sole mio”. Wypełniona po brzegi widownia wzywała aktorów do wielokrotnych bisów. Scenę finałową stanowiła pieśń z repertuaru Andrea Bocellego „Time to say goodbye”. Zdawało się, jakoby burza oklasków poruszała całą widownię, bisom nie było końca. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie refrenu tej pieśni.

Po trzygodzinnym występie opuszczaliśmy teatr szczęśliwi i rozemocjonowani. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę panującą na wycieczce.

Z tego miejsca kieruję szczególne podziękowania dla Pana Kierowcy Jarosława Eliasza, który po przybyciu do Gostynina zadbał, by wszyscy słuchacze zostali odwiezieni możliwie najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Słuchacz Adam Móżdżyński

W ZACZAROWANĄ NOC”

ela

W dniu 07.02.2016 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Muzycznego w Łodzi na magiczny i urzekający piękną scenografią koncert zatytułowany „ W zaczarowaną noc”.

Program wypełniły znane i lubiane utwory operetkowe i musicalowe w nowych, odświeżonych aranżacjach.

Usłyszeliśmy wielkie przebojem takie jak: „Time to say goodbye” i „O sole mio”, „Brunetki, blondynki” z repertuaru Jana Kiepury czy popularny septet z operetki „Wesoła wdówka” – „Ach kobiety…” oraz z „Południowego Pacyfiku”, „Les Misérables”, „Notre Dame de Paris”, „Skrzypka na dachu” oraz „Człowieka z La Manchy”.

Występowali wybitni i utalentowani artyści- śpiewacy, muzycy i tancerze, którzy przenieśli nas w świat magii i czarów muzyki.

Koncert wyreżyserował Zbigniew Macias.

Musical bardzo się spodobał uczestnikom. Pragniemy kontynuować w przyszłości wyjazdy na podobne koncerty muzyczne.

Należy pogratulować organizatorowi koledze Adamowi Módżyńskiemu za wielkie zaangażowanie, trafny wybór spektaklu oraz dobrą organizacje wycieczki.

WYKONAWCY

Soliści

Agnieszka Gabrysiak, Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska – Wochowska, Emilia Zielińska, Paweł Erdamn, Szymon Jedruch, Piotr Kowalczyk, Piotr Płuska, Dawid Kwieciński, Michał Mielczarek, Andrezj Orechowo, Łukasz Jóźwicki.

Michał Kocimski

W imieniu uczestników wycieczki:

Elżbieta Obszyńska