WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA WOJCIECHA WITKOWSKIEGO

20 lutego 2015 - AKTUALNOŚCI
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA WOJCIECHA WITKOWSKIEGO

wystawa witkowski                   W ubiegły piątek, 20 lutego, Miejskie Centrum Kultury miało przyjemność gościć adeptów sztuki plastycznej na wernisażu wystawy malarstwa Wojciecha Witkowskiego.
Wystawę otworzył Pan dyrektor Jacek Michalski. Po przywitaniu przybyłych gości w kilku słowach przedstawił artystę, który gościł już w Sali wystaw MCK przy okazji otwarcia „Wystawy poplenerowej, Sierpc 2014”. Następnie przekazał głos Panu Wojciechowi Witkowskiemu,           który podziękował za możliwość zaprezentowania swoich prac gostynińskiej społeczności, przybliżył w kilku słowach okoliczności powstawania obrazów i akwareli, które przedstawiają główne umiłowanie autora, a mianowicie przyrodę, konie i pejzaże, a także widoki z rodzinnego miasta malarza, Sierpca. Artysta podkreślił również urodę naszych terenów i ich atrakcyjność     z punktu widzenia sztuki malarskiej.

Wśród gości, którzy swoją obecnością uświetnili wydarzenie był burmistrz miasta Gostynina, Pan Paweł Kalinowski, który na ręce Pana Wojciecha Witkowskiego złożył gratulacje  i zachęcił do korzystania z uroków przyrody Gostynina i okolic dla celów twórczych. Miło było nam także gościć przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie i mieszkańców naszego miasta.
Zachęcamy Państwa gorąco do oglądania wystawy do końca miesiąca w godzinach pracy MCK.