STREFA DLA DZIECI

Strefa dla dzieci na tegorocznym Jarmarku św. Jakuba na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom dmuchańców i karuzel, ale także tym, którzy tęsknie wspominają zapomniane zabawy podwórkowe nie całkiem nowe i są otwarci na… przygody! Wszystko to za sprawą zaproszonego przez nas Teatru Wagabunda, który przygotował interaktywną instalację dla dzieci i dorosłych – Port Magiczny.

Bez tytułu

Zdarzenie teatralne Port Magiczny angażuje do wspólnej zabawy i uczestnictwa całe rodziny, zakochane pary i pojedynczych przechodniów.

Port Magiczny – unikatowy plac zabaw, który powstaje dzięki aranżacji przestrzeni, w której uczestniczą w sposób aktywny widzowie. Dookoła repliki zapomnianych zabawek jarmarcznych, rozgrywają się działania łączące elementy teatru ulicznego, cyrku i gier podwórkowych.

Konstrukcje zostały zaprojektowane i wykonane tradycyjnymi metodami przy użyciu drewna i metalu. Dla wielu gier wykorzystano przedmioty codziennego użytku jak wieczka do słoików, kany na mleko, miski i … garnki. Aktorzy nawiązują do średniowiecznych tradycji sztuki ulicznej: kuglarzy, skomorochów – ruskich artystów wędrownych oraz dziewiętnastowiecznej sztuki prestidigitatorskiej.

Poniżej kilka spośród kilkunastu propozycji, które czekają na gości tegorocznego Jarmarku.

1 2