RELACJA Z WYJAZDU SŁUCHACZY GUTW DO TEATRU PŁOCKIEGO

26 stycznia 2017 - UTW AKTUALNOŚCI
RELACJA Z WYJAZDU SŁUCHACZY GUTW DO TEATRU PŁOCKIEGO

„MayDay 2” to dalszy ciąg przygód londyńskiego taksówkarza – bigamisty Johna Smitha, którego życie polega na lawirowaniu między dwiema żonami z dziećmi. Sytuacja komplikuje się, gdy dwójka dzieci, Gavin i Vicki, zapoznaje się przez Internet i pragnie kontynuować znajomość. Wydarzenie to wywraca do góry nogami cały w miarę ustabilizowany świat Johna i jest motywem przewodnim całej sztuki.

Reżyser Stefan Friedman w sposób perfekcyjny serwuje nam – widzom – wiele atrakcji: między innymi trupa, który ożywa, skok z dachu, jazdę na wirtualnym rowerze, lekcję udzielania pierwszej pomocy, czy przepis na chińszczyznę. Atutami spektaklu są wspaniała gra całego zespołu, na czele z odtwórcą głównej roli Mariuszem Pogonowskim oraz dowcipne dialogi wzbogacone dobrą muzyką. To sprawia, że stajemy się fanami sceny płockiej.

Na zakończenie chciałbym z tego miejsca złożyć w imieniu wszystkich amatorów spektaklu serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Gostynin, p. Edmundowi Zielińskiemu, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i tym samym możliwość uczestniczenia przez naszych Słuchaczy w tak zacnym wydarzeniu scenicznym.

Adam Móżdżyński