Nie taki on-line straszny #sztukafeeria / Frida Kahlo

13 kwietnia 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #sztukafeeria / Frida Kahlo

Sztukafeeria, czyli bogactwo i różnorodność mieniących się, pulsujących, wibrujących odcieni… sztuki (i jej twórców) ?

Na pierwszy ogień fantastyczna meksykańska malarka – jej gęste brwi i kwiaty we włosach, korale, kolorowe stroje i bogaty dorobek twórczy świat odkrył stosunkowo niedawno.

fot. Bew Photo/ zwierciadlo.pl

Frida Kahlo, bo o niej właśnie mowa, inspiruje pisarzy, reżyserów filmowych i teatralnych, społeczników, artystów i amatorów malarstwa, a także zwykłych zjadaczy chleba, do których siebie wliczam.

Na poznańskiej wystawie jej prac byłam dwukrotnie i żadnego razu nie żałuję. Jeśli chcecie poznać bliżej nie tylko jej twórczość, ale także historię, które są nierozerwalnie związane, i macie kilka… naście wolnych wieczorów to polecam:

Macie swoje odkrycia/inspiracje, podzielcie się w komentarzu lub w wiadomości prywatnej TUTAJ – Razem twórzmy pulsujące dobrą energią #sztukafeeria – odcienie sztuki

Ola

#nietakionlinestraszny #sztukafeeria #emcek #gostynin #historiasztukibezspiny