MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA POD ZNAKIEM EKO

4 czerwca 2019 - AKTUALNOŚCI
MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA POD ZNAKIEM EKO

Miejski Dzień Dziecka za nami. W sobotę 1 czerwca świętowaliśmy w Miejskim Centrum Kultury – na sali widowiskowej i na terenie zielonym. Z tej okazji dla najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy wraz z Urzędem Miasta Gostynina i naszymi partnerami szereg niepowtarzalnych EKO atrakcji! Ale, po kolei… 🙂

O godzinie 13:00 Rodzice Przedszkolaków z Akademii Przedszkolaka z dużą dozą humoru i dystansu opowiedzieli nam teatralnie co słychać „U nas w Akademii”. Po wspaniałym spektaklu na artystów spłynęło kolorowe balonowe confetti i gromkie brawa. Następnie udaliśmy się na teren zielony przed MCK, gdzie na wszystkie dzieciaki czekała solidna dawka wiedzy o tym, jak lepiej dbać o środowisko naturalne, którą mogły potem wykorzystać w SegregaTORze przeszkód oraz w konkursach ekologicznych. O godzinie 14.30 ogłosiliśmy wyniki konkursu plastyczno-technicznego „Recy Twory”, który polegał na stworzeniu zabawki z odpadów. Prace można było podziwiać podczas wydarzenia i odebrać po zakończeniu. Oczywiście w programie nie zabrakło licznych animacji i warsztatów kreatywnych, plastycznych i edukacyjnych bez zbędnego wykorzystywania prądu (unplugged).

Dzięki wspierającemu nas partnerowi Automobile Torino nasi najmłodsi goście ozdabiali model Fiata 500, a tuż obok funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie sprawdzali i nagradzali ich umiejętności kolarskie podczas slalomu rowerowego z wykorzystaniem rowerów miejskich. Nie zabrakło naszych przyjaciół z OSP w Gostyninie i gostynińskich motocyklistów. Słodkie, zimne prezenty na patyku mogliśmy zaoferować dzieciom bezpłatnie dzięki wsparciu Radnych Rady Miejskiej w Gostyninie, pań Anny Florczak i Anny Wysokińskiej. Chętne dzieci mogły własnoręcznie ozdobić torby na zakupy oraz wykonać zabawkę w kartoNOWYM kąciku plastycznym lub zagrać rytmy na eko-perkusji. Z ogromnym jak zawsze entuzjazmem spotkał się także kącik malowania buziek

Wszystkie nasze poczynania dokumentowali reporterzy radiowi z KRDP.fm i telewizja lokalna TVM, więc jeśli fotorelacja to dla Was za mało, poszukajcie relacji z Miejskiego Eko Dnia Dziecka w źródłach naszych partnerów medialnych.