Menu

KONCERT JAZZOWY „KRZEMIŃSKI REUNION PROJECT”

20 marca 2017 - AKTUALNOŚCI, UTW AKTUALNOŚCI
KONCERT JAZZOWY „KRZEMIŃSKI REUNION PROJECT”

Zapraszamy Państwa do magicznego świata jazzu.

Jazz to emocje,

Jazz to różnorodność,

Jazz to spotkanie ponadczasowych standardów i nowych kompozycji.

Krzemiński Reunion Project to wynik muzycznego spotkania po latach. Znakomici muzycy, którzy wychowywali się i stawiali pierwsze muzyczne kroki w tym samym mieście lub jego sąsiedztwie, a których drogi przez lata skierowały się w różne zakątki Polski i świata. Przed Państwem opowieść o doświadczeniach i inspiracjach oraz duża dawka radości ze wspólnej gry i dobrego jazzu.

reunion1Kim są?

Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn; Trębacz jazzowy i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi uczeń m.in. Piotra Wojtasika, Hansa-Petera Salentina, Adama Kawończyka, Andrzeja Zubka. Uczestnik i laureat wielu festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Złota Tarka. Swoje doświadczenie zdobywał grając od czasu zakończenia edukacji poza granicami Polski: najpierw podczas kilkukrotnych turnée po Europie z teatrami musicalowymi, później biorąc udział w różnorodnych projektach muzycznych z wieloma znanymi muzykami na całym świecie. Współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. Bogusław Mec, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Elżbieta Adamiak, Bill Prince(USA), Paul Baker(UK), Jack Jones(USA), Danny Couch(USA), Greg Bonham(USA), Ray Michaels(USA), Dave Latchaw(USA) oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Rozywki w Chorzowie. Wieloletnie doświadczenie gry za granicą i współpracy z wieloma muzykami z różnych kontynentów miało decydujący wpływ na jego karierę, warsztat i postrzeganie muzyki. Podróże po całym świecie zaowocowały bogactwem inspiracji oraz szerokimi horyzontami w podejściu zarówno do współczesnego jazzu jak i do aranżacji jazzowych standardów.
Michał Borowski – saksofonista, kompozytor, aranżer, nauczyciel. Ukończył Wydział Kompozycji, Aranżacji, Edukacji i Jazzu, Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Hiram Bullock, Jan Ptaszyn Wróblewski, Mirosław Muzykant, Joachim Mencel, Paul Anka, Janusz Stokłosa, Adam Sztaba, Robert Chojnacki, Renata Dąbkowska, Bogusław Mec, Alicja Majewska, Ireneusz Dudek, Wanda Kwietniewska. Brał udział przy realizacji programów telewizyjnych „Taniec z Gwiazdami”, „Przebojowa Noc”, „Jak Oni Śpiewają”, „Zabij Mnie Śmiechem”. Współpracował z niemiecką telewizją ARD – jako muzyk studyjny w zespole Markus Jaichner Orchestra. W roku 2015 powstała autorska płyta „Soldiers Of Love” z zespołem Joinmakers Group. Od 2008 roku prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach.

Dariusz Petera – instrumenty klawiszowe; Muzyk, pianista, kompozytor. Lider jazz- rockowej formacji Fusion Generation Project z którą zadebiutował albumem „No Fusion”, nagranym z gościnnym udziałem amerykańskiego trębacza Michaela Stewarta. W 2013 i 2014 roku, w dorocznej ankiecie czytelników JAZZ TOP magazynu JAZZ FORUM, znalazł się w gronie najwybitniejszych postaci polskiego jazzu w dwóch kategoriach instrumentalnych: „Fortepian” oraz „Syntezator”. Koncertował m.in. w I Programie Polskiego Radia w studiu S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Sali Kongresowej PKiN, gdzie zagrał z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus podczas europejskiego prawykonania muzyki do filmu „ Piraci z Karaibów ”. Współpracował z takimi artystami jak: Adam Bałdych, Atom String Quartet, Krzesimir Dębski, Olga Bończyk, Monika Urlik, Michael „Patches” Stewart, Mateusz Smoczyński, Wojciech Staroniewicz, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus…

Andrzej Zielak – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w Instytucie Jazzu, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli Meira. W swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych w Polsce oraz poza jej granicami. Były one okazją do gry w zespołach: Piotra Wojtasika, Eryka Kulma, Jarosława Śmietany, Krzysztofa Popka, Anny Serafińskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Karoliny Glazer.

Frank Parker – perkusja; Frank urodził się w Harley (Illinois). W 1991 roku został wybrany najlepszym perkusistą jazzowym w ramach Programu Jazzowego Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Illinois. W tym samym roku otrzymał stypendium do Western Illinois University, które ukończył w 1995 roku uzyskując dyplom muzyka. Artysta uczestniczył w dwóch nagraniach z jazzowym zespołem uniwersyteckim, które zostały nominowane do nagrody Grammy: Jazz At The Crossroads (1992) i The Third Degree  (1994). W 1997 roku rozpoczął współpracę z Williamem Russo w ramach Chicago Jazz Ensemble, a także otrzymał zaproszenie do pracy z legendą muzyki R&B -Jerry „Iceman” Butler’em. Następnie dołączył do Orbert Davis Quartet i Patricia Barber Group. W 1999 roku Frank dołączył do Kurt Elling Quartet, z którym występował na arenie międzynarodowej przez pięć lat, zyskując nominację do nagrody Grammy za płytęMan In the Air. Frank Parker współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Peven Everett & Seance Divine, Jump Rhythm Jazz Project, Ross Bon & The Mighty Blue Kings, Zzaje, Dee Alexander, Benny Carter, Freddie Hubbard, Jon Faddis, Randy Brecker, Roy Hargrove, Nicholas Payton, Andy Bey, Mark Murphy, Joe Lovano, Bobby Watson, John Patitucci, Marcus Belgrave, Kevin Mohogany, Jon Karl Denson Hendricks, Bob Sheppard, Martin Short, Arturo Sandoval, John Fedchock, Von Freeman, Chris Potter, John Murphy. Frank Parker koncertował w USA, Ameryce Południowej, Kanadzie, Europie, Australii i Azji. Został wyróżniony na Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, Made in Chicago Jazz Festival, na North Sea Jazz Festival, Monterey Jazz Festival i Pescara Jazz Festival.