Grupa nieformalna i zaproszeni goście – wystawa otwarta – fotorelacja

16 listopada 2015 - AKTUALNOŚCI
Grupa nieformalna i zaproszeni goście – wystawa otwarta – fotorelacja

13 listopada o godz. 18:00 w galerii MCKu odbyło się otwarcie wystawy plastycznej, której autorami są artyści z „Grupy nieformalnej” i zaproszeni goście. Swoje prace prezentują Krzysztof Koper, Paweł Tencer, Barbara Perlikowska, Anna Łuczyńska, Anna Michalak – nasi miejscowi artyści oraz zaprzyjaźniony z MCKiem malarz, Wojciech Witkowski z Sierpca i Jerzy Trymbulski – rzeźbiarz z Leźnicy Wielkiej. Niespodzianką na wernisażu był występ Wiktorii Pasikowskiej, uczennicy Miejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia, która zagrała na flecie poprzecznym walc nr 2 Szostakowicza.  Dwa nastrojowe utwory na gitarze akustycznej zagrał również Dominik Janiszewski. Obojgu wykonawcom składamy gorące podziękowania.

Kolekcja eksponowanych dzieł stanowi przekrój przez ostatni rok twórczości artystów. Prace które można podziwiać to przede wszystkim obrazy olejne, ale też pastele suche, w których lubuje się p. Perlikowska, akwarele p. Anny Michalak oraz rzeźby p. Trymbulskiego.

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki.