GRAMY DLA AMELKI – JUŻ W NIEDZIELĘ!

23 listopada 2016 - AKTUALNOŚCI
GRAMY DLA AMELKI – JUŻ W NIEDZIELĘ!

plakatamelka

Każdy mieszkaniec Gostynina zna już chyba trzyletnią Amelkę, cierpiącą na Dziecięce Porażenie Mózgowe i jej historię. Dzięki zabiegom przeszczepu komórek macierzystych, których zadaniem jest przejęcie funkcji niedotlenionych komórek mózgu, istnieje szansa na poprawę stanu zdrowia dziewczynki. Jednak koszt leczenia komórkami macierzystymi to ponad 60tys. złotych.

Fakt, że jest nadzieja na powrót Amelki do zdrowia, wystarczył, by poruszyć serca dwóch wspaniałych kobiet. Ewa Szymańska, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wioletta Chrobot,pielęgniarka oddziału dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, razem postanowiły działać. Zaangażowały także komitet społeczny, skupiający nie tylko kadrę pielęgniarską z płockiego i gostynińskiego szpitala, ale wszystkich tych, którym nieobojętny jest los małej Amelki.

Dzięki ich staraniom 27 listopada (niedziela) o godz.14.00 w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbędzie się wielka akcja charytatywna, którą poprowadzi patron honorowy wydarzenia, burmistrz Gostynina, Paweł Kalinowski.

Na akcji pojawi się wiele ciekawych fantów do wylicytowania, wśród których znajdziemy m.in. wycieczkę górską, lot paralotnią z mistrzem świata, vouchery na sesję fotograficzną, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kolację dla dwóch osób, czy gadżety sportowe z autografami gwiazd.

W programie imprezy przewidziano między innymi godzinny spektakl Teatru Per Se z Płocka pt.: „ZakochAna”, w reżyserii Mariusza Pogonowskiego.
Miejska Orkiestra Dęta, działająca przy MCK w Gostyninie, zagra koncert muzyki rozrywkowej, a wokalnie wydarzenie okrasi Patrycja Malinowska, piosenkarka o wielkim sercu i anielskim głosie.

Na finał akcji przewidziano spektakularne widowisko taneczno-choreograficzne w wykonaniu teatru Ognia WIDMO, gwarantujące tym, którzy pojawią się w MCK w niedzielne popołudnie, niezapomniane i pełne energii chwile.

Chętni będą mogli skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia i glukozy we krwi. Pomyślano też o najmłodszych. Będzie malowanie buziek oraz częstujący smakołykami klaun Pajko. Zaś przerwie między koncertami pojawi się okazja darmowej degustacji tradycyjnej kuchni japońskiej i bogactwa smaków sushi. Oprawę kulinarną zapewni restauracja Sushi Samurai.