30/09 | Arce Cantores zaprasza – Festiwal Kartofel i Koncert Chórów na Zamku

27 września 2021 - AKTUALNOŚCI
30/09 | Arce Cantores zaprasza – Festiwal Kartofel i Koncert Chórów na Zamku

Jesień to czas kiedy na stołach naszych przodków królował ziemniak, kartofel, pyrka. Gostynińskie Stowarzyszenie Śpiewacze Arce Cantores serdecznie zaprasza w dniu 30.09.2021 r na Zamek Gostyniński, aby kultywować tę smakowitą tradycję. Tego dnia odbędą się dwa wydarzenia, pierwsze z nich to – Kartofel Festiwal.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Gostynina i Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W programie usłyszymy m.in. prelekcję o historii ziemniaka, jego właściwościach odżywczych i smakowych. Podczas degustacji potraw z ziemniaka odbędą się pogadanki na temat zdrowego odżywiania i ekologii. Młodzież i dorośli będą też mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych a dzieci będą miały zapewnione animacje. Na pierwszą część wydarzenia obowiązują zapisy pod nr tel. 533 596 340 (liczba miejsc ograniczona).

Kolejny etap to niespodzianka muzyczna, którą zapewni chór miejski Arce Cantores. Chór zaprezentuje się w tematyce ludowej, zaśpiewa piosenki związane z tradycją i obrzędami polskiej wsi.

Na koncert chóru miejskiego Arce Cantores i zaproszonych gości, chórów-laureatów Festiwalu Arce Cantores – szczegóły na plakacie i w wydarzeniu na fb TUTAJ… – zapraszamy z całego serca, a nawet wielu serc,  w imieniu Burmistrza Miasta Gostynina i Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w czwartek 30 września na Zamek Gostyniński o godz. 18.30. Wstęp wolny.