30/07 |”KOBIECY PUNKT WIDZENIA/MĘSKI RYTM”- Julita Domżał i BIRS & Friends

31 lipca 2022 - AKTUALNOŚCI
30/07 |”KOBIECY PUNKT WIDZENIA/MĘSKI RYTM”- Julita Domżał i BIRS & Friends

Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość – Audrey Hepburn

Nie sposób nie zgodzić się z tym cytatem, zwłaszcza po sobotnim spotkaniu w ramach cyklu Kobiecy punkt widzenia, męski rytm. Oczy głównej bohaterki części kobiecej – fotografki Julita Domżał – skrzyły się radością i wzruszeniem. Z eksponowanych fotografii skierowane były na przybyłych licznie przyjaciół i gości Artystki spojrzenia modelek. W różnym wieku, w różnych momentach swojego życia, w różnych scenografiach, ale wszystkie uwodzące pewnością siebie, wewnętrznym pięknem, optymizmem i ciepłem, wydobytym przez Autorkę. Różnorodność fotografii, ściszone rozmowy, atmosfera czułości tego spotkania, sprawiły, że długo nie mogliśmy opuścić progów sali wystaw. Napawaliśmy się tym magicznym spotkaniem W obiektywie kobiety.

Podziwialiśmy efekt końcowy, ale przygotowanie tego wydarzenia to kilkutygodniowy proces, podczas którego musiałyśmy się poznać, zrozumieć, aby spotkać się w połowie drogi, ponieważ to co Państwo dzisiaj oglądacie jest bardzo intymne kierowała do zebranych słowa kurator wystawy, odpowiedzialna za ekspozycję Anna Anoushka Buraczyńska.

Około godziny 20-ej zapraszające dźwięki dochodzące z kawiarenki, gdzie czekał Męski Rytm składu @BIRS – Blakk I dea Riddim Section, skusiły gości do kontynuowania muzycznej odsłony tego wieczoru. Ideą powstania BIRS było tworzenie muzyki z pogranicza dub, electro, trip hop, reggae, roots oraz swobodnej improwizacji pod hasłem Free music for the free people. Działalność zespołu opiera się na współpracy z zaprzyjaźnionymi muzykami i wokalistami/kami. Nie inaczej było w sobotni wieczór.

Ponad godzinny set w kołyszących rytmach w wykonaniu Marcina „Osmo” Osmolak – perkusja, inst. perkusyjne, produkcja i aranżacja,Macieja Milczarka – inst. klawiszowe, syntezatory, dub master, produkcja i aranżacja, Piotra „Copra” Koprowicza – bas,Łukasza „Kermita” Trojanowskiego – gitary elektryczne oraz gościnnie Marty „Marci” Mozal i Oli Góralskiej – wokalistki zespołu Kwiatki, zakończony kilkukrotnie wywołanym przez publiczność bisem i pokoncertowe spotkanie bohaterów tego wieczoru, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Taki nasz #leniwyweekend?? najlepszy, bo z Wami ❤