1 czerwca w MCK – Dzień Dziecka z „PaT-em” i atrakcje dla najmłodszych

2 czerwca 2016 - AKTUALNOŚCI
1 czerwca w MCK – Dzień Dziecka z „PaT-em” i atrakcje dla najmłodszych

Tegoroczne święto wszystkich dzieci, tych małych i dużych, udało nam się spędzić wyjątkowo aktywnie. Już wczesnym rankiem przybyli do nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 i nr 2, a także Licealiści z I LO PUL wraz ze swoimi nauczycielami i Dyrekcją na Dzień Dziecka z „PaT-em”. Szerzej możecie poczytać o tej imprezie w słowach uczestniczek warsztatu dziennikarskiego, uczennic kl. I Gimnazjum nr 1 w Gostyninie: Natalii Zagajewskiej, Zosi Dąbrowskiej, Natalii Kowalskiej, Nicoli Lewandowskiej przygotowanych do dziennikarskiej pracy pod kierunkiem sierż.szt. Doroty Słomkowskiej – KPP w Gostyninie.

W Miejskim Centrum Kultury odbył się bardzo huczny Dzień Dziecka wypełniony szeregiem atrakcji dla gostynińskich gimnazjalistów. Super zabawę zorganizowali pracownicy MCK-u oraz gostynińscy policjanci.

Na uczniów Gimnazjum nr 1 i  Gimnazjum nr 2 w Gostyninie czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zapewnili młodzieży szereg warsztatów tematycznych. Natomiast nauczyciele, opiekujący się uczniami, zapoznawani byli z aspektami prawnymi i objawami i konsekwencjami zażywania środków odurzających i dopalaczy. Tą tematykę prezentowali pracownicy gostynińskiego SANEPID-u i policjant.

Wśród atrakcji dla młodzieży były warsztaty bębniarskie prowadzone przez Jacka Żelazek. Ponadto uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez policjantkę. Grupa teatralna „Schody” pod opieką Magdaleny Garstki szkoliła młodych aktorów. Instruktorki tańca – Jolanta Syska i Elżbieta Tomczak – porwały do tańca nie tylko dziewczyny. Nie zabrakło również warsztatów śpiewu pod czujnym okiem Dominika Janiszewskiego. Ciekawym warsztatem były zajęcia z charakteryzacji z Jagodą Gortat, którego efektem końcowym była ucharakteryzowanie kilku uczestników w zombi. Uczniowie I LO PUL wraz z policjantem prowadzili zajęcia praktyczne z zakresu technik samoobrony oraz ceremoniału policyjnego. Całą imprezę dokumentowała grupa dziennikarsko-telewizyjna pod opieką rzecznika gostynińskiej Policji i Sylwestra Ulanowskiego oraz grupa fotograficzna Krzysztofa Koper. Po kilku godzinach uczniowie uczestniczący w poszczególnych warsztatach prezentowali swoje umiejętności na scenie.

Nie mogło zabraknąć elementu profilaktycznego w postaci ogólnopolskiego „Zrywu Wolnych Serc”. Bo przecież cała impreza miała na celu przedstawienie młodzieży ciekawych form spędzania wolnego czasu tak aby ich życie wolne było od uzależnień.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekały grillowane kiełbaski przygotowane przez uczniów z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, a całe spotkanie możliwe było dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gostyninie oraz gostyniński Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.  [źródło: http://www.kwp.radom.pl/dzien-dziecka-z-acirc-pat-em-acirc,pa19,27206,0/jednostka/komenda-powiatowa-policji-w-gostyninie]

Popołudniowe atrakcje dla najmłodszych kontynuowaliśmy od godz. 16.00. Muzyką Pachnące Winyle rozbrzmiewały przy zabawach i animacjach dla dzieci na terenie zielonym przed eMCeKiem, z przerwą o godz. 17.00, kiedy to Studio Art-Re zaczarowało dzieci „Cudowną Lampą Alladyna”.

Wszystkim Dzieciom raz jeszcze najlepszości na każdy dzień, nie tylko świąteczny.